O czym szumią zioła? Warsztaty 15 kwietnia 2018

Głęboko wierzę, że w naszych sercach wciąż tkwi stare dziedzictwo zielarskie. Wiedza akuszerek, babek, szeptuch, zielarek zapisana jest w naszej krwi, w naszych kościach. Wystarczy ją w sobie obudzić. Otworzyć się na nią, dopuścić do głosu. Podczas warsztatu będziemy zagłębiać się w tę wiedzę. Zbierać zioła, wytwarzać ziołowe remedia, słuchać własnej intuicji, odbudowywać więź z roślinami. Zapraszać je do naszego codziennego życia.

Zaczynamy o godz. 10:30, kończymy o godz. 17:30.

Podczas warsztatu:

 • odkryjesz jak prawidłowo suszyć i przechowywać zioła
 • dowiesz się dlaczego zioła nie zawsze działają
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe mikstury
 • poznasz zioła aspektu wiosennego – wybierzemy się na krótką wyprawę po ziołowe skarby
 • dowiesz się czym jest gemmoterapia
 • otrzymasz ode mnie dawkę solidnej wiedzy – właśnie to uczestniczki moich warsztatów cenią we mnie najbardziej – opinie możesz przeczytać TUTAJ
  Serce pęka mi z dumy 🙂

W programie

Tajniki sporządzania leków ziołowych i skutecznej ekstrakcji: napary, wywary, odwary, maceraty, nalewki, intrakty, wina, octy, glicerydy, wyciągi olejowe, soki roślinne, galaretki ziołowe, maści, ziołomiody, syropy, kleiki i powidełka, kapsułki, tabletki, okłady i kompresy, maseczki, proszki i zasypki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje. Jakość ziół a skuteczność działania. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Każda uczestniczka/każdy uczestnik przygotuje dla siebie:

 • wino ziołowe 230 ml
 • ziołowy wyciąg glicerynowy 230 ml
 • maść o działaniu przeciwbólowym i rozgrzewającym 65 ml
 • syrop przeciwkaszlowy 230 ml
 • kapsułki ziołowe przeciw niestrawności 30 sztuk
 • ziołową sól kąpielową 500 ml
 • żelki przeciw przeziębieniu – 10 sztuk

Wspólnie przygotujemy:

 • sezonowy macerat ziołowy z pączków drzew

Dla zasilenia ciała i ducha zapewniam poczęstunek – ziołowe napary, własnoręcznie pieczony chleb, masło i twaróg z ekologicznej przetwórni. Wszystko okraszone sezonowymi ziółkami 🙂

Liczba miejsc: 10
Koszt warsztatów: 250 zł
Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury.

Miejsce warsztatów: w moim przytulnym, ponadstuletnim domu z dobrą energią, gmina Biały Bór, powiat szczecinecki, woj. zachodniopomorskie. Dokładny adres i wskazówki dojazdu podam osobom, które zdecydują się na udział.
Proszę zabierz ze sobą: notatnik, fartuszek ochronny, serce na dłoni 🙂

Zgłoszenia i pytania: wiadomość messengerem na Zioła w Pełni lub ruta@ziolawpelni.pl
Rezerwacja miejsca na warsztacie po wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł. W tytule proszę wpisz: zaliczka – warsztaty ziołowe.
Numer konta: 21 1140 2004 0000 3502 7690 3991, Małgorzata Kowalska

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń (przy dokonanej zaliczce).

O mnie

Wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębiam oraz praktykuję z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie – przez rok, co miesiąc pokonywałam prawie 2000 km, aby chłonąć tę wiedzę 🙂 Obecnie kończę studia podyplomowe „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Mieszkam na wsi. Przyroda, która otacza mnie z każdej strony, stanowi dla mnie żywe, doskonale wyposażone laboratorium, gdzie odkrywam tajemnice roślin, eksperymentuję z biodynamicznymi metodami uprawy i sporządzam ziołowe lekarstwa, kosmetyki i pachnidła.

Od lat prowadzę warsztaty zielarskie. Uprawiam, suszę i sprzedaję zioła. Aktualnie piszę wielką księgę miłosną o roślinach i ich leczniczych mocach. Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, chcę pokazywać innym jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Dodaj komentarz