Zaprzyjaźnij się z ziołami. Warsztaty 14 lipca 2018

Głęboko wierzę, że w naszych sercach wciąż tkwi stare dziedzictwo zielarskie. Wiedza akuszerek, babek, szeptuch, zielarek zapisana jest w naszej krwi, w naszych kościach. Wystarczy ją w sobie obudzić. Otworzyć się na nią, dopuścić do głosu. Podczas warsztatu będziemy zagłębiać się w tę wiedzę. Zbierać zioła, wytwarzać ziołowe remedia, odbudowywać więź z roślinami. Zapraszać je do naszego codziennego życia.

Zaczynamy o godz. 10:30, kończymy o godz. 17:00.

Podczas warsztatu:

 • odkryjesz jak prawidłowo suszyć i przechowywać zioła
 • dowiesz się dlaczego zioła nie zawsze działają
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe mikstury
 • poznasz zioła w terenie – wybierzemy się na krótką wyprawę po ziołowe skarby
 • otrzymasz ode mnie dawkę solidnej wiedzy – właśnie to uczestnicy moich warsztatów cenią we mnie najbardziej – opinie możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy…

W programie

Tajniki sporządzania leków ziołowych i skutecznej ekstrakcji: napary, wywary, odwary, maceraty, nalewki, intrakty, wina, octy, glicerydy, wyciągi olejowe, soki roślinne, galaretki ziołowe, maści, ziołomiody, syropy, kleiki i powidełka, kapsułki, tabletki, okłady i kompresy, maseczki, proszki i zasypki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje. Jakość ziół a skuteczność działania. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Każda uczestniczka/każdy uczestnik przygotuje dla siebie:

 • wino ziołowe 230 ml
 • ziołowy wyciąg glicerynowy 230 ml
 • maść o działaniu przeciwbólowym i rozgrzewającym 65 ml
 • syrop przeciwkaszlowy 230 ml
 • kapsułki ziołowe przeciw niestrawności 30 sztuk
 • żelki przeciw przeziębieniu 15 sztuk

Wspólnie przygotujemy: sezonowy macerat ziołowy.  Dla zasilenia ciała i ducha proszę przywieźcie ze sobą smakołyki na wspólny stół. Wszystko okrasimy sezonowymi ziółkami.

Liczba miejsc: 10
Koszt warsztatów: 280 zł
Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury.
Miejsce warsztatów: w moim przytulnym, ponadstuletnim domu z dobrą energią, gmina Biały Bór, powiat szczecinecki, woj. zachodniopomorskie. Dokładny adres i wskazówki dojazdu podam osobom, które zdecydują się na udział.
Proszę zabierz ze sobą: notatnik, fartuszek ochronny, smakołyki na wspólny stół, serce na dłoni 🙂

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl
Rezerwacja miejsca na warsztacie po wpłacie zadatku w wysokości 100 zł do 20 czerwca 2018 roku. Numer konta: mBank 21 1140 2004 0000 3502 7690 3991, Małgorzata Kowalska. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy wpłaconym zadatku).

O mnie

Wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębiam oraz praktykuję z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie – przez rok, co miesiąc pokonywałam prawie 2000 km, aby chłonąć tę wiedzę. Obecnie kończę studia podyplomowe „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Mieszkam na wsi. Przyroda, która otacza mnie z każdej strony stanowi dla mnie żywe, doskonale wyposażone laboratorium, gdzie odkrywam tajemnice roślin, eksperymentuję z biodynamicznymi metodami uprawy i sporządzam ziołowe lekarstwa, kosmetyki i pachnidła. Od lat prowadzę warsztaty zielarskie. Uprawiam, suszę i sprzedaję zioła. Aktualnie piszę wielką księgę miłosną o roślinach i ich leczniczych mocach. Snuję ziołowe opowieści na blogu http://ziolawpelni.pl/

Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, chcę pokazywać innym jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Dodaj komentarz