Zielnik polny. Spacer ziołowy 17 czerwca 2018

Zapraszam Cię do Zielonego Świata Roślin – na spotkanie z ziołami w terenie.
Termin: 17 czerwca 2018, niedziela, godz. 11:00 – 14:30.

Podczas spaceru

  • nauczysz się rozpoznawać zioła
  • dokładnie poznasz ich lecznicze właściwości
  • dowiesz się, jakie wierzenia się z nimi wiążą
  • poznasz zasady prawidłowego zbierania, suszenia i przechowywania ziół
  • dowiesz się jak przetwarzać poszczególne zioła, aby były skuteczne w działaniu
  • otrzymasz naprawdę dużą dawkę wiedzy – właśnie to uczestnicy moich warsztatów cenią we mnie najbardziej – opinie możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy!

Uwaga: Będą to bezkrwawe łowy, nie będziemy zrywać ziół, a jedynie poznawać, dotykać, wąchać, uczyć się, jak mogą wspierać nasze zdrowie.

Zajęcia odbędą się w całości w terenie, dlatego zaklinajcie pogodę, aby była piękna.
Miejsce spaceru: wokół mojego gospodarstwa, gmina Biały Bór, powiat szczecinecki, woj. zachodniopomorskie. Dokładny adres i wskazówki dojazdu podam osobom, które zdecydują się na udział.
Dla zasilenia ciała i ducha podczas zajęć przewidziana jest krótka przerwa na poczęstunek – proszę przywieźcie smakołyki na wspólny stół.

Liczba miejsc: 15
Koszt: 60 zł
Proszę zabierz ze sobą: notatnik, długopis, wygodne obuwie, smakołyki na wspólny stół, serce na dłoni 🙂

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl
Rezerwacja miejsca po wpłacie 60 zł do 5 czerwca 2018 roku. Numer konta: mBank 21 1140 2004 0000 3502 7690 3991, Małgorzata Kowalska. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej wpłacie).

O mnie

Wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębiam oraz praktykuję z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie – przez rok, co miesiąc pokonywałam prawie 2000 km, aby chłonąć tę  wiedzę. Obecnie kończę studia podyplomowe „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Mieszkam na wsi. Przyroda, która otacza mnie z każdej strony stanowi dla mnie żywe, doskonale wyposażone laboratorium, gdzie odkrywam tajemnice roślin, eksperymentuję z biodynamicznymi metodami uprawy i sporządzam ziołowe lekarstwa, kosmetyki i pachnidła. Od lat prowadzę warsztaty zielarskie. Uprawiam, suszę i sprzedaję zioła. Aktualnie piszę wielką księgę miłosną o roślinach i ich leczniczych mocach.
Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, chcę pokazywać innym jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Dodaj komentarz