„O czym szumią zioła”. Warsztaty 30 kwietnia-3 maja 2022

Głęboko wierzę, że w naszych sercach wciąż tkwi stare dziedzictwo zielarskie. Wiedza babek, szeptuch, zielarzy zapisana jest w naszej krwi, w naszych kościach. Wystarczy ją w sobie obudzić. Otworzyć się na nią, dopuścić do głosu.

Podczas czterodniowego kursu ziołolecznictwa zagłębisz się w tę wiedzę i zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie stosowania ziół. Przygotujesz dla siebie 14 ziołowych remediów, które zabierzesz do domowej apteczki. Dokładnie poznasz tajniki sporządzania ziołowych preparatów galenowych, tak abyś po zakończeniu warsztatów mógł/mogła bez trudu przygotować je samodzielnie w domu.

Zaczynamy w sobotę o godz. 15:30, kończymy we wtorek, obiadem o godz. 13:00.

Podczas kursu:

 • dowiesz się jak prawidłowo zbierać, suszyć i przechowywać zioła
 • dowiesz się dlaczego zioła nie zawsze działają
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe preparaty galenowe
 • otrzymasz ode mnie dawkę solidnej wiedzy – właśnie to uczestnicy moich warsztatów cenią najbardziej – opinie możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy…

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, którą możesz samodzielnie wykorzystać później w domu.

Sobota, 30 kwietnia

 • godz. 15:30 – 17:00 W jaki sposób działają zioła? Tradycja a badania naukowe. Dlaczego ziołolecznictwo jest wciąż mało popularne? Jakość ziół a skuteczność działania. Substancje czynne w ziołach. Zasady prawidłowego zbioru, suszenia i przechowywania.
 • Godz. 18:30 Kolacja.

Niedziela, 1 maja

 • godz. 9:00 Śniadanie.
 • godz. 10:00 – 13:00 Tajniki sporządzania remediów ziołowych: napary, wywary, odwary, maceraty, syropy, nalewki, intrakty, wyciągi glicerynowe i na winie. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Przygotujesz dla siebie:

 1. syrop ziołowy 240 ml
 2. ziołowy wyciąg na winie 240 ml
 3. ziołowy wyciąg glicerynowy 240 ml
 • godz. 13:30 Obiad.
 • godz. 15:00 – 17:00 Tajniki sporządzania remediów ziołowych: soki roślinne, wyciągi octowe, galaretki, kisiele. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Przygotujesz dla siebie:

 1. ziołowy wyciąg octowy 240 ml
 2. kisiel ziołowy 120 ml
 • godz. 18:30 Kolacja.

Poniedziałek, 2 maja

 • godz. 9:00 Śniadanie.
 • godz. 10:00 – 13:00 Tajniki sporządzania remediów ziołowych: żelki, globulki/czopki, pudry i zasypki, kleiki, powidełka, ziołomiody. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Przygotujesz dla siebie:

 1. globulki/czopki ziołowe 12 sztuk
 2. ziołowe żelki 15 sztuk
 3. ziołomiód 120 ml
 4. zasypkę ziołową 30 ml
 • godz. 13:30 Obiad.
 • godz. 15:00 – 16:30 Tajniki sporządzania remediów ziołowych: kapsułki, wyciągi olejowe.

Przygotujesz dla siebie:

 1. kapsułki ziołowe 30 sztuk
 2. ziołowy wyciąg olejowy 240 ml
 • godz. 18:30 Kolacja.

Wtorek, 3 maja

 • godz. 9:00 Śniadanie.
 • godz. 10:00 – 12:30 Tajniki sporządzania remediów ziołowych: maści, żele, ekstrakty, okłady i kompresy, maseczki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Przygotujesz dla siebie:

 1. maść ziołową 65 ml
 2. żel ziołowy 65 ml
 3. ziołową sól do kąpieli 500 ml
 • godz. 13:00 Obiad.

Informacje organizacyjne

Liczba miejsc: 16
Koszt udziału w warsztacie: 1220 zł. Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury. Dodatkowo koszt noclegów i posiłków wegetariańskich (śniadanie, obiad, deser, kolacja) 190 zł/doba, czyli łącznie 570 zł. Razem 1790 zł.

Noclegi, w Agroturystyce Żuraw i Młyn na Kaszubach – miejscu, które skradło mi serce. Dom pomiędzy dwoma jeziorami.
Cały obiekt jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Pyszne jedzenie oparte w dużej mierze na produktach z lokalnych gospodarstw ekologicznych + napary z sezonowych ziół.
Wszystko to sprawi, że zregenerujesz siły i spędzisz czas w przyjaznej atmosferze.

Proszę zabierz ze sobą: notatnik, fartuszek ochronny, kosz wiklinowy na samodzielnie wykonane preparaty ziołowe.

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl
Po otrzymaniu e-informacji zwrotnej o przyjęciu na warsztaty proszę o dokonanie wpłaty w wysokości 1220 zł w ciągu 3 dni.
O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń (przy dokonanej wpłacie).

O prowadzącej:

Ruta Kowalska – wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębia oraz praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Prowadzi warsztaty od 2002 roku.
Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka rocznych kursów „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, „Fitoterapia szczegółowa” w Katowicach, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Autorka wielkiej ziołowej księgi „O czym szumią zioła” oraz „Receptariusza ziołowego”.
Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, pragnie pokazywać kobietom jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Bukiet ziołowych inspiracji w Twojej skrzynce

Zapisz się na newsletter
i odbierz darmowy rozdział mojej książki „O czym szumią zioła”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych o ziołowych warsztatach i produktach.