„O czym szumią zioła”. Warsztaty 8-10 kwietnia 2022

BRAK MIEJSC!

Głęboko wierzę, że w naszych sercach wciąż tkwi stare dziedzictwo zielarskie. Wiedza babek, szeptuch, zielarzy zapisana jest w naszej krwi, w naszych kościach. Wystarczy ją w sobie obudzić. Otworzyć się na nią, dopuścić do głosu.

Podczas trzydniowych warsztatów zagłębisz się w tę wiedzę i zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie stosowania ziół.
Przygotujesz dla siebie 11 ziołowych remediów, które zabierzesz do domowej apteczki. Dokładnie poznasz tajniki sporządzania preparatów galenowych, tak abyś po zakończeniu warsztatów mógł/mogła bez trudu przygotować je samodzielnie w domu.

Zaczynamy w piątek o godz. 16:00, kończymy w niedzielę, obiadem o godz. 14:00.

Podczas warsztatu:

 • dowiesz się jak prawidłowo zbierać, suszyć i przechowywać zioła
 • dowiesz się dlaczego zioła nie zawsze działają
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe preparaty galenowe
 • otrzymasz ode mnie dawkę solidnej wiedzy – właśnie to uczestnicy moich warsztatów cenią najbardziej – opinie możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy…

Co będzie się działo?

Piątek, 8 kwietnia

 • godz. 16:00 – 17:30 W jaki sposób działają zioła? Tradycja a badania naukowe. Dlaczego ziołolecznictwo jest wciąż mało popularne? Jakość ziół a skuteczność działania. Substancje czynne w ziołach. Zasady prawidłowego zbioru, suszenia i przechowywania ziół.
 • godz. 18:30 Kolacja.

Sobota, 9 kwietnia

 • godz. 9:00 Śniadanie.
 • godz. 10:30 – 13:30 Tajniki sporządzania preparatów ziołowych: napary, wywary, odwary, maceraty, syropy, nalewki, intrakty, wyciągi glicerynowe, octowe, wyciągi na winie. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

  Przygotujesz dla siebie:
  1. syrop ziołowy 240 ml
  2. wyciąg ziołowy na winie 240 ml
  3. ziołowy wyciąg glicerynowy 240 ml
  4. ziołowy wyciąg octowy 240 ml
 • godz. 14:00 Obiad.
 • godz. 15:00 – 17:00 Tajniki sporządzania preparatów ziołowych: soki roślinne, proszki i zasypki, kleiki, powidełka, ziołomiody, kapsułki. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

  Przygotujesz dla siebie:
  1. zasypkę ziołową 30 ml
  2. kapsułki ziołowe 30 sztuk
 • godz. 18:30 Kolacja.
napar z kwiatostanów koniczyny

Niedziela, 10 kwietnia

 • godz. 9:00 Śniadanie.
 • godz. 10:00 – 14:00 Tajniki sporządzania preparatów ziołowych: galaretki, żelki, kisiele, wyciągi olejowe, maści, czopki, okłady i kompresy, maseczki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

  Przygotujesz dla siebie:
  1. żelki ziołowe – 15 sztuk
  2. kisiel ziołowy 120 ml
  3. ziołowy wyciąg olejowy 240 ml
  4. maść ziołową 65 ml
  5. ziołową sól do kąpieli 500 ml
 • godz. 14:00 Obiad.

Informacje organizacyjne

Liczba miejsc: 16
Koszt udziału w warsztacie: 970 zł. Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury. Dodatkowo koszt noclegów (pokoje  dwuosobowe) i posiłków wegetariańskich (śniadanie, obiad, deser, kolacja) 160 zł/doba, czyli łącznie 320 zł. Całkowity koszt udziału to 1290 zł.

Noclegi, w pięknie położonej tuż nad jeziorem agroturystyce Przepiórcza Farma, woj. pomorskie.
Proszę zabierz ze sobą: notatnik, fartuszek ochronny, wiklinowy kosz na ziołowe preparaty, serce na dłoni 🙂

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl
Po otrzymaniu e-informacji zwrotnej o przyjęciu na warsztaty proszę o dokonanie wpłaty w wysokości 970,00 zł w ciągu 3 dni.

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń (przy dokonanej wpłacie).

O prowadzącej

Ruta Kowalska – wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębia oraz praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Prowadzi warsztaty od 2002 roku.

Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, rocznego kursu „Fitoterapia szczegółowa” w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach.

Autorka wielkiej ziołowej księgi „O czym szumią zioła” oraz „Receptariusza ziołowego”.

Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, pragnie pokazywać innym jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Bukiet ziołowych inspiracji w Twojej skrzynce

Zapisz się na newsletter
i odbierz darmowy rozdział mojej książki „O czym szumią zioła”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych o ziołowych warsztatach i produktach.