O czym szumią zioła. Warsztaty 9 listopada 2019

Zapraszam Cię do Zielonego Świata Roślin. Warsztaty zaczynamy o godzinie 11:00, kończymy o godz. 17:00.

Podczas warsztatu:

 • odkryjesz jak prawidłowo suszyć i przechowywać zioła
 • dowiesz się dlaczego zioła nie zawsze działają
 • nauczysz się prawidłowo sporządzać ziołowe mikstury
 • poznasz zioła w terenie – wybierzemy się na krótką wyprawę po ziołowe skarby
 • otrzymasz ode mnie dawkę solidnej wiedzy – właśnie to uczestnicy moich warsztatów cenią we mnie najbardziej – opinie możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy …

W programie

Tajniki sporządzania leków ziołowych i skutecznej ekstrakcji: napary, wywary, odwary, maceraty, nalewki, intrakty, wina, octy, glicerydy, wyciągi olejowe, soki roślinne, galaretki ziołowe, maści, ziołomiody, syropy, kleiki i powidełka, kapsułki, tabletki, okłady i kompresy, maseczki, proszki i zasypki, kąpiele ziołowe, nasiadówki, inhalacje. Jakość ziół a skuteczność działania. Omówienie wykorzystanych w recepturze ziół.

Każda uczestniczka/każdy uczestnik przygotuje dla siebie:

 • wino ziołowe 240 ml
 • ziołowy wyciąg glicerynowy 240 ml
 • maść pielęgnująco-regenerującą 65 ml
 • syrop przeciwkaszlowy 240 ml
 • kapsułki ziołowe przeciw niestrawności 30 sztuk
 • żelki przeciw przeziębieniu – 15 sztuk

Dla zasilenia ciała i ducha proszę przywieźcie ze sobą smakołyki na wspólny stół. W trakcie trwania warsztatu zrobimy krótką przerwę na wspólny posiłek.

Liczba miejsc: 10
Koszt warsztatów: 350 zł

O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.
Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury.
Miejsce warsztatów: w moim przytulnym, ponad stuletnim domu z dobrą energią, gmina Biały Bór, powiat szczecinecki, woj. zachodniopomorskie. Dokładny adres i wskazówki dojazdu podam osobom, które zdecydują się na udział.
Proszę zabierz ze sobą: notatnik, fartuszek ochronny, serce na dłoni…

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl

O mnie

Wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębiam oraz praktykuję z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie oraz studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Mieszkam na wsi. Przyroda, która otacza mnie z każdej strony stanowi dla mnie żywe, doskonale wyposażone laboratorium, gdzie odkrywam tajemnice roślin, eksperymentuję z biodynamicznymi metodami uprawy i sporządzam ziołowe lekarstwa, kosmetyki i pachnidła. Od lat prowadzę warsztaty zielarskie. Uprawiam, suszę i sprzedaję zioła. Aktualnie piszę wielką księgę miłosną o roślinach i ich leczniczych mocach.

Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, chcę pokazywać innym jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Bukiet ziołowych inspiracji w Twojej skrzynce

Zapisz się na newsletter „O czym szumią zioła”
i odbierz darmowy poradnik
Ziołowe remedia. Syropy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych o ziołowych warsztatach i produktach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.