„Po zioła, po moc. Zdrowie kobiet”. Warsztaty ziołowo-dietetyczne dla kobiet 17-21 sierpnia 2021

Nasze przodkinie – wiedźmy, szeptuchy, babki doskonale rozumiały uzdrawiającą moc roślin. Samodzielnie zbierały zioła i sporządzały z nich lecznicze remedia, przez całe wieki doskonaląc roślinne receptury. Swoją wiedzę przekazywały kolejnym pokoleniom kobiet.

Ziołolecznictwo to nasza kobieca spuścizna…

Podczas pięciodniowych warsztatów „Po zioła, po moc – zdrowie kobiet” będziemy zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie stosowania ziół i diety aby wspierać ciało i umysł na każdym etapie naszego życia, rozgrzewać nasze serca, radować dusze.
Ten warsztat będzie wyjątkowy – oprócz zajęć zielarskich odbędą się także zajęcia z dietetyki. Tylko jeden taki warsztat w 2021 roku.

Zapraszamy po konkretną wiedzę praktyczną, którą możesz samodzielnie wykorzystać później w domu.

Termin: 17-21 sierpnia 2021.
Zaczynamy we wtorek o godz. 15:00, kończymy w sobotę, obiadem o godz. 13:30.

Opinie uczestniczek moich poprzednich warsztatów możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy.

napar z kwiatostanów koniczyny

Co będzie się działo?

Wtorek, 17 sierpnia

 • godz. 15:00 posiłek powitalny (zupa + dodatki)
 • godz. 16:00 – 18:00 Ziołowy Krąg Kobiet – intymna, święta przestrzeń, w której będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami i celebrować kobiecość i siostrzeństwo oraz wzmacniać więź z roślinami – prowadzi Ruta Kowalska
 • godz. 19:00 kolacja

Środa, 18 sierpnia

 • godz. 9:00 śniadanie
 • godz. 10:00 – 12:30 zajęcia ziołowe, Kobieta Wzrastającego Księżyca – Biała Bogini.
  Zakres tematyczny: tajniki cyklu miesiączkowego i kobiecych hormonów, znaczenie wątroby w regulowaniu poziomu hormonów, zastosowanie ziół w zespole napięcia przedmiesiączkowego, w obfitych, skąpych i bolesnych miesiączkach – prowadzi Ruta Kowalska.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. kapsułki ziołowe wspomagające wątrobę i regulujące wydzielanie hormonów 30 sztuk
 2. wino ziołowe do stosowania przy bolesnych miesiączkach 240 ml
 3. ziołomiód na kobiece dolegliwości 120 ml
 • godz. 13:30 obiad
 • godz. 15:00 – 17:30 zajęcia dietetyczne.
  Zakres tematyczny- trawienie, hormony i zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, insulinooporność, przyczyny trądziku. Bilans na talerzu, poprawa wchłaniania składników odżywczych, indeks/ładunek glikemiczny posiłku – prowadzi Karolina Chęś.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. zielony koktajl
 2. sałatkę owocową
 • godz. 18:30 kolacja

Czwartek, 19 sierpnia

 • godz. 9:00 śniadanie
 • godz. 10:00 – 12:30 zajęcia ziołowe, Kobieta w Pełni – Czerwona Bogini
  Zakres tematyczny: zioła w nadżerce szyjki macicy, przy torbielach, endometriozie, mięśniakach macicy, stany zapalne pochwy prowadzi Ruta Kowalska.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. ziołowe globulki przeciw stanom zapalnym pochwy i upławom 12 sztuk
 2. ocet ziołowy do nasiadówek przy upławach i stanach zapalnych 240 ml
 • godz. 13:30 obiad
 • godz. 15:00 – 17:30 zajęcia dietetyczne
  Zakres tematyczny- jelita i mikrobiom, przyczyny i skutki przerostu Candida. Zasady oraz zalety diety przeciwzapalnej i przeciwgrzybicznej jako remedium na powszechne dolegliwości – prowadzi Karolina Chęś.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. przeciwzapalny deser pełen antyoksydantów
 • godz. 18:30 kolacja

Piątek, 20 sierpnia

 • godz. 9:00 śniadanie
 • godz. 10:00 – 13:00 zajęcia ziołowe, Kobieta w Pełni – Czerwona Bogini
  Zakres tematyczny: roślinne afrodyzjaki, stosowanie ziół w ciąży, laktacji – prowadzi Ruta Kowalska.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. ziołowe żelki afrodyzjaki 15 sztuk
 2. olejek przeciw rozstępom do masażu brzucha podczas ciąży 65 ml
 3. olejek przeciw cellulitowi 65 ml
 • godz. 13:30 obiad
 • godz. 16:00 – 18:00 Ziołowy Krąg Kobiet – intymna, święta przestrzeń, w której będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami, celebrować kobiecość i siostrzeństwo oraz wzmacniać więź z roślinami – prowadzi Ruta Kowalska.
 • godz. 18:30 kolacja

Sobota, 21 sierpnia

 • godz. 9:00 śniadanie
 • godz. 10:00 – 13:00 zajęcia ziołowe, Kobieta Malejącego Księżyca – Czarna Bogini.
  Zakres tematyczny: zioła w suchości pochwy, zioła łagodzące objawy klimakterium i menopauzy – prowadzi Ruta Kowalska.

Każda z was przygotuje dla siebie:

 1. ziołową maść do stosowania przy suchości pochwy 65 ml
 2. ziołowy syrop z fitoestrogenami 240 ml
 3. kwiatową sól kąpielową 500 ml – ku uciesze 🙂
 • godz. 13:30 obiad

Informacje organizacyjne

Liczba miejsc: 16
Koszt udziału w warsztacie: 1200 zł.
Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury.
Dodatkowo koszt noclegów (pokoje dwuosobowe i trzyosobowe) i posiłków wegetariańskich (śniadanie, dwudaniowy obiad, kolacja) 120 zł/doba, czyli łącznie 480 zł. Razem 1680 zł.

Noclegi w Agroturystyce Agrowinnica na Kaszubach (okolice Bytowa) – miejscu, które skradło mi serce. 300 metrów do jeziora.
Cały obiekt jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Pyszne jedzenie oparte w dużej mierze na produktach samodzielnie wytworzonych przez gospodarzy (pieczony, swojski chleb, domowe przetwory) oraz na bazie przydomowego ogrodu i z lokalnych gospodarstw ekologicznych + napoje owocowe sporządzone przez gospodarzy oraz napary z sezonowych ziół.
Wszystko to sprawi, że zregenerujesz siły, a dodatkowo spędzisz czas w przyjaznej atmosferze.

Proszę zabierz ze sobą: notatnik i coś do pisania, fartuszek ochronny, kosz wiklinowy na samodzielnie wykonane preparaty ziołowe.
Na Ziołowy Krąg Kobiet zabierz zdjęcia swoich przodkiń, spódnicę, w której czujesz się jak Bogini, świeczkę z podstawką, wygodną poduchę do siedzenia. Weź też ważny dla Ciebie przedmiot mocy lub coś, co Cię szczególnie przyciąga, z czym rezonujesz np. jakąś figurkę, obrazek, kamień itd. – to, co pragniesz, aby znalazło się w przestrzeni jaką przygotujemy podczas Kręgu.

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl

Rezerwacja miejsca na warsztacie po wpłacie zadatku w wysokości 350 zł na konto: mBank 21 1140 2004 0000 3502 7690 3991, Ruta Kowalska
O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń (przy dokonanej wpłacie zadatku).
UWAGA: w razie rezygnacji z uczestnictwa w warsztacie zadatek nie podlega zwrotowi.

O prowadzących:

Ruta Kowalska – poprowadzi z Wami część zielarską oraz Ziołowe Kręgi Kobiet. Wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębia oraz praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie pogłębia wiedzę na rocznym kursie „Fitoterapia szczegółowa”.

Autorka wielkiej ziołowej księgi „O czym szumią zioła” oraz „Receptariusza ziołowego”. Od lat prowadzi warsztaty zielarskie. Ziołowe opowieści snuje na blogu https://ziolawpelni.pl/
Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, pragnie pokazywać innym kobietom jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Karolina Chęś – poprowadzi z Wami część dietetyczną. Dyplomowany dietetyk kliniczny, specjalista dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, specjalista przyjazny insulinoopornym, szkoleniowiec, wykładowca akademicki, fitoterapeuta.
Założycielka Akademii Równowagi gdzie uczy jak dzięki połączeniu 4 fundamentów: regulacji rytmu dobowego, umiejętności odreagowywania stresu, aktywności fizycznej i zbilansowanym posiłkom, osiągnąć zbalansowany styl życia: dobre samopoczucie, zdrowie.
Specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów z niepłodnością, kobiet w ciąży i połogu, niedożywionych, z zaburzeniami odżywiania, z wybiórczością pokarmową, na eliminacjach, z chorobami autoimmunologicznymi, onkologicznych, z otyłością.

Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, chcemy pokazywać innym kobietom jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.
Podstawowa wiedza o roślinach była niegdyś warunkiem przetrwania. Mark Twain, wspominając swoje dzieciństwo pisał: „każda stara kobieta była lekarzem i gromadziła swoje własne lekarstwa…”
I w tej materii polecamy Wam wszystkim powrót do korzeni…

Bukiet ziołowych inspiracji w Twojej skrzynce

Zapisz się na newsletter
i odbierz darmowy rozdział mojej książki „O czym szumią zioła”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych o ziołowych warsztatach i produktach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.