„Po zioła, po moc. Zdrowie kobiet”. Warsztaty 7-9 maja 2021

Nasze przodkinie – wiedźmy, szeptuchy, babki doskonale rozumiały uzdrawiającą moc roślin. Samodzielnie zbierały zioła i sporządzały z nich lecznicze remedia, przez całe wieki doskonaląc roślinne receptury. Swoją wiedzę przekazywały kolejnym pokoleniom kobiet.
Ziołolecznictwo to nasza kobieca spuścizna…

Podczas warsztatów „Po zioła, po moc – zdrowie kobiet” będziemy zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie stosowania ziół na każdym etapie naszego życia, w tzw. kobiecych dolegliwościach, rozgrzewać nasze serca, radować nasze dusze.

Termin: 7-9 maja 2021.
Zaczynamy w piątek o godz. 15:00, kończymy w niedzielę, obiadem o godz. 14:30.

Opinie uczestniczek moich poprzednich warsztatów możesz przeczytać TUTAJ Serce pęka mi z dumy.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, którą możesz samodzielnie wykorzystać później w domu.

Co będzie się działo?

Piątek, 7 maja

 • godz. 15:00 posiłek powitalny (zupa + dodatki)
 • godz. 16:00 – 18:00 Ziołowy Krąg Kobiet – intymna, święta przestrzeń, w której będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami oraz celebrować kobiecość i siostrzeństwo
 • godz. 19:00 kolacja

Sobota, 8 maja

 • godz. 9:00 śniadanie
 • godz. 10:00 – 13:00 zajęcia, Kobieta Wzrastającego Księżyca – Biała Bogini Zakres tematyczny: Powiązanie rytmu kobiecego ciała z rytmem Księżyca, tajniki cyklu menstruacyjnego i kobiecych hormonów, znaczenie wątroby w regulowaniu poziomu hormonów, zastosowanie ziół w zespole napięcia przedmiesiączkowego, w obfitych, skąpych i bolesnych miesiączkach, przy torbielach jajników, roślinne afrodyzjaki.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. kapsułki ziołowe wspomagające wątrobę i regulujące wydzielanie hormonów 30 sztuk
 2. wino ziołowe o działaniu przeciwskurczowym, do stosowania m.in. przy bolesnych miesiączkach 240 ml
 3. ziołowe żelki afrodyzjaki 15 sztuk
 4. ziołomiód na kobiece dolegliwości 120 ml
 • godz. 13:30 obiad
 • godz. 14:30 – 17:00 zajęcia, Kobieta w Pełni – Czerwona Bogini
  Zakres tematyczny: stosowanie ziół w ciąży oraz w laktacji

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. olejek przeciw rozstępom do masażu brzucha 65 ml
 • godz. 18:30 kolacja

Niedziela, 9 maja

 • godz. 9:00 śniadanie
 • godz. 10:00 – 12:00 zajęcia, Kobieta w Pełni – Czerwona Bogini Zakres tematyczny: stosowanie ziół w nadżerce szyjki macicy, w endometriozie, przy mięśniakach macicy, stanach zapalnych pochwy.

Każda z Was przygotuje dla siebie:

 1. ocet ziołowy do nasiadówek 240 ml
 2. ziołowe globulki przeciw stanom zapalnym pochwy 12 sztuk
 • godz. 12:00 – 14:00 zajęcia, Kobieta Malejącego Księżyca – Czarna Bogini
  Zakres tematyczny: fitoestrogeny, zioła łagodzące objawy klimakterium i menopauzy, zioła w suchości pochwy.

Każda z was przygotuje dla siebie:

 1. ziołową maść do stosowania przy suchości pochwy 65 ml
 2. ziołowy syrop z fitoestrogenami 240 ml
 3. kwiatową sól kąpielową 500 ml – ku uciesze 🙂
 • godz. 14:30 obiad

Informacje organizacyjne

Liczba miejsc: 16
Koszt udziału w warsztacie: 950 zł.
Cena obejmuje wszystkie składniki oraz opakowania na ziołowe mikstury.
Dodatkowo koszt noclegów (pokoje dwuosobowe i trzyosobowe z łazienkami oraz aneksem kuchennym) i posiłków wegetariańskich (śniadanie, obiad, kolacja) 120 zł/doba, czyli łącznie 240 zł zł.
Razem 1190 zł.

Noclegi, w Agroturystyce Agrowinnica na Kaszubach (okolice Bytowa) – miejscu, które skradło mi serce. 300 metrów do jeziora.
Cały obiekt jest do naszej wyłącznej dyspozycji. Pyszne jedzenie oparte w dużej mierze na produktach samodzielnie wytworzonych przez gospodarzy (pieczony, swojski chleb, domowe przetwory) oraz na bazie przydomowego ogrodu i z lokalnych gospodarstw ekologicznych + napoje owocowe sporządzone przez gospodarzy oraz napary z sezonowych ziół.
Wszystko to sprawi, że zregenerujesz siły i spędzisz czas w przyjaznej atmosferze.

Proszę zabierz ze sobą: notatnik i coś do pisania, fartuszek ochronny, kosz wiklinowy na samodzielnie wykonane preparaty ziołowe.
Na Ziołowy Krąg Kobiet zabierz zdjęcia swoich przodkiń, spódnicę, w której czujesz się jak Bogini, świeczkę z podstawką, wygodną poduchę do siedzenia. Weź też ważny dla Ciebie przedmiot mocy lub coś, co Cię szczególnie przyciąga, z czym rezonujesz np. jakąś figurkę, obrazek, kamień itd. – to, co pragniesz, aby znalazło się w przestrzeni jaką przygotujemy podczas Kręgu.

Zgłoszenia i pytania: ruta@ziolawpelni.pl

Rezerwacja miejsca na warsztacie po wpłacie zadatku w wysokości 250 zł na konto: mBank 21 1140 2004 0000 3502 7690 3991, Ruta Kowalska w tytule proszę wpisz: zadatek, warsztaty 7-9 maja.
O wpisaniu na listę uczestniczek decyduje kolejność zgłoszeń (przy dokonanej wpłacie zadatku).
UWAGA: w razie rezygnacji z uczestnictwa w warsztacie zadatek nie podlega zwrotowi.

Jeśli z powodu sytuacji epidemiologicznej warsztat nie będzie mógł się odbyć, wszystkie wpłaty zostaną zwrócone lub według życzenia przeniesione na poczet innego warsztatu w 2021 roku.

O prowadzącej:

Ruta Kowalska – wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zgłębia oraz praktykuje z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” w Krośnie, studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie pogłębia wiedzę na rocznym kursie „Fitoterapia szczegółowa”.
Autorka wielkiej ziołowej księgi „O czym szumią zioła” oraz „Receptariusza ziołowego”. Od lat prowadzi warsztaty zielarskie.

Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, pragnie pokazywać innym kobietom jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Bukiet ziołowych inspiracji w Twojej skrzynce

Zapisz się na newsletter
i odbierz darmowy rozdział mojej książki „O czym szumią zioła”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera oraz na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych o ziołowych warsztatach i produktach.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.