O mnie

Jestem prawnuczką Józefiny, pracowitej jak pszczoła kobiety, która parała się ziołowym rzemiosłem. W moich żyłach, niczym w kotle czarownicy burzy się zielarska krew.

Wiedzę zielarską zgłębiam oraz praktykuję z niegasnącym zapałem od kilkudziesięciu lat. Gospodarstwo, w którym mieszkam stanowi dla mnie żywe, doskonale wyposażone, zielone laboratorium. Jest miejscem, gdzie wciąż odkrywam tajemnice roślin, eksperymentuję z biodynamicznymi metodami uprawy i sporządzam ziołowe lekarstwa, kosmetyki i pachnidła.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia oraz Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jestem absolwentką rocznego kursu zawodowego „Zielarz-Fitoterapeuta” organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. S. Pigonia w Krośnie oraz studiów podyplomowych „Zioła w profilaktyce i terapii” na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych „Zioła i nutraceutyki – ich znaczenie dla gospodarki i zdrowia” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Pragniesz usłyszeć o czym szumią zioła? Odkrywać za mną tajniki ziołolecznictwa? Nie tylko umysłem, ale i sercem? Zapraszam na warsztaty ziołowe „O czym szumią zioła” oraz „Po zioła, po moc! Zdrowie kobiet”. Czerpiąc ogromną radość i zmysłową przyjemność z kontaktu z ziemią, chcę pokazywać innym jak zaprzyjaźnić się z roślinami i korzystać z ich dobrodziejstw.

Jestem autorką i współautorką książek na temat ekologicznego ogrodnictwa, tradycyjnych wiejskich ogródków kwiatowych oraz świadomej konsumpcji i zdrowego odżywiania:

Chcesz wiedzieć więcej?
W tym wywiadzie otwieram serce i uchylam rąbka moich zielarskich tajemnic… Zaparz sobie ziółka i czerp przyjemność z czytania!

Kontakt: ruta@ziolawpelni.pl
Niech Moc Roślin będzie z Tobą!